D3 vitamiin ja selle olulisus

D3 vitamiin on üks tähtsamaid vitamiine organismis, mida looduslikul teel on võimalik saada päikesepaistest ning vähesel määral ka üksikutest toiduainetest. Kolekaltsiferool ehk D3-vitamiin aitab kaasa magneesiumi, kaltsiumi ja fosfori sünteesile meie kehas. Eriti tähtis on D3-vitamiin lapse ja nooruki eas (kasvuperioodil) kõhrkoe, aju, luukoe ja hammaste arengus. Ka vanurite jaoks on D3-vitamiini preparaadi tarvitamine äämiselt vajalik, kuna vananedes ei tooda keha enam ise piisavas koguses D3-vitamiini. See omakorda põhjustab luude hõrenemist, mälu halvenemist ja muude haiguste teket.

Kuna inimesed viibivad aina vähem looduses päikese käes ning tarbivad töödeldud toite, siis on D3-vitamiini puudus sageli ilmnev probleem, mis avaldub ülekaalulisuse, nõrga immuunsüsteemi, lihaste nõrkuse, kõrge vererõhu, reumatoidartriidiga, põletikuliste kollete tekketega, lümfoomiga, viiruslike infektsioonidega, diabeediga või krooniliste valudega. Toit ei ole piisav D3-vitamiini allikas, et hoida tase optimaalsena.

Eesti hallides oludes on peaaegu võimatu saada D vitamiini päevane vajadus kaetud ilma toidulisandeid kasutamata. D3-vitamiini preparaadi positiivsed järelmõjud:

  • D3-vitamiini kõige ilmsem ja tähtsam ülesanne kehas on magneesiumi, kaltsiumi ja fosfori ainevahetus. Eriti tähtis kasvuperioodil kõhrkoe, luukoe ja hammaste arengus. Tugevdab luid ja hambaid. Oluline laste aju arenemisel. Loob kaitse hammaste väljalangemise ja igemepõletiku vastu.
  • Alanenud südameinfarkti risk
  • Piisav kogus D3 vitamiini toetab mälu ja kiiremat infotöötlust, paremat meeleolu ja füüsilist aktiivsust. Takistab organismi vananemist. Toetab organismi võitlust Altzheimeri ja Parkinsoni tõve vastu. Aitab vähendada vähisurma ohtu kuni 77%.
  • Aitab normaliseerida vererõhku.
  • Tugevdab immuunsüsteemi.
  • Terve ja särav nahk- aitab võidelda nii akne kui ka psoriaasiga.

Mis on RÜ?

Rahvusvaheline ühik (RÜ ehk IE ehk IU) on rahvusvaheliselt määratud bioloogiliselt toimiva aine kogus lahjendatuna mõne teise ainega. RÜ kogus on on aineti erinev. D-vitamiini 100 RÜ-d ei ole võrdeline mõne teise vitamiini 100 RÜ-ga. D-vitamiini 1000 RÜ võrdub 25 mikrogrammiga (mcg).

Milline on päevane soovitatav kogus?

D3-vitamiini kogus, mida konkreetne inimene vajab, sõltub tema kehakaalust ja keharasva näitajatest, samuti vanusest. D3-vitamiini igapäevase vajaduse arvutamine= 143 RÜ x isiku kehakaal. Maksimaalselt võiks päevane D3-vitamiini kogus olla lastel 5000-8000 RÜ ja täiskasvanutel 10 000-18 000 RÜ. D3-vitamiini üledoosist mürgituse saamine on haruldane ning ühekordne mõõtekogusega eksimine (vähesel määral) arstlikku kontrolli ei vaja. Täiskasvanud inimene võiks tarvitada 4000 IU D3-vitamiini päevas lisaks loomulikul teel saadavale D3-vitamiinile.

Kuidas mõõta D3-vitamiini taset organismis?

D vitamiinide sisaldus veres võiks olla vahemikus 75 nmol/l-kuni 175 nmol/l. Selline tase peab olema tagatud kogu aasta vältel. Tartu Ülikooli teadlaste uuring näitas, et eestlastel esineb D vitamiini vähesust aastaringselt. 80%-l uuringus osalejatest jäi ka sügisel D-vitamiini tase seerumis alla optimaalse. Tõsine D-vitamiini puudus (tase alla 50 nmol/L – hüpovitaminoos) esines 29%-l eestlastest.

PARIM JA KVALITEETSEIM VALIK IGALE EELISTUSELE

Seega võib julgelt väita, et D3-vitamiin on kasulik kõigile inimestele. Meie  veebipoes pakutavad D3-vitamiinid on enamuses külmpressitud oliiviõli baasil, mis on täielikult GMO ja gluteeni vabad. Sellised õlibaasil D3 on kõige efektiivsemad preparaadid, kuna D–vitamiin on rasvlahustuv.

P.S. Nature’s Answer D3 vitamiin – Üks tilk võrdub 2000 IU (50 µg) ja üks annus (kaks tilka) võrdub 4000 IU (100 µg).

Kuidas D3-vitamiin teie verepilti ja enesetunnet on parandanud?
Selleks võta meiega julgest ühendusti e-kirja teel või kirjuta tootele arvustus.
Iga arvamus on tähtis!

Võta ühendust